Zrenjanin odličan domaćin Svetskog prvenstva u karateu

Zrenjanin je od četvrtka do nedelje (11 – 14. novembar) bio domaćin Svetskog šotokan prvenstva u karateu, na kojem je učestvovalo 1250 takmičara iz 35 zemalja, sa 4 kontinenta.Organizator SP je bila Svetska Šotokan karate – do organizacija, a domaćin odličan domaćin Karate klub Yuko Banat.Ujedinjenih nacija, počeo je u petak stručnim seminarom, a nastavljen je juče i danas, takmičenjima u obe sportske hale na Karađorđevom trgu – u “Kristalnoj dvorani” na pet tatamija. Juče je održan 13. SKDUN Šotokan karate kup, a danas 28. Svetski šampionat, koji je svečano otvorio gradonačelnik Zrenjanina Simo Salapura.

On je pozdravio sve učesnike šampionata, takmičare, sudije, trenere, službena lica i goste, poželeo im dobrodošlicu i prijatan boravak u Zrenjaninu, Evropskom gradu sporta 2021. godine.– Velika nam je čast što smo domaćini ovako velikog takmičenja i drago nam je kada čujemo da su utisci naših gostiju veoma pozitivni. Očekujemo i u narednom periodu dobru saradnju Grada Zrenjanina i nacionalnog šotokan karate saveza i održavanje sličnih takmičenja u našoj sredini. Zahvaljujem se Šotokan karate savezu Srbije što nam je ukazao poverenje i organizaciju takmičenja, a da sve prođe u najboljem redu, doprinos su dali i Javna ustanova “Sportski objekti”, naši volonteri, Sportski savez grada, svi oni bili su značajan deo manifestacije – istakao je gradonačelnik.Na otvaranju takmičenja obratili su se i predsednik Svetske šotokan organizacije Aurel Patru iz Rumunije, tehnički direktor i predsednik sudijske organizacije Kolin Pat iz Engleske, kao i Milorad Ćopić, predsednik Šotokan karate saveza Srbije i potpredsednik SKDUN. Tom prilikom gradonačelniku Salapuri dodeljeno je posebno priznanje za izuzetan doprinos razvoju karate sporta u Zrenjaninu i Srbiji i podršku u organizaciji Svetskog prvenstva u okviru Svetske Šotokan karate – do organizacije ujedinjenih nacija, a slično priznanje zaslužili su i zamenik gradonačelnika Saša Santovac, kao i generalna sekretarka Sportskog saveza grada Zrenjanina Vukosava Đapić Atanacković.

Tehnički organizatori šotokan karate spektakla u Zrenjaninu bili su Šotokan karate savez Srbije i Karate klub Yuko Banat iz Aradca, na čelu sa agilnim Dankom Đokićem, koji je ujedno i član Upravnog odbora Šotokan karate saveza Srbije i trener naše reprezentacije.– Izutetno sam zadovoljan rezultatima reprezentativaca Srbije. Što se tiče organizacije, imali smo podršku Grada i Sportskog saveza Zrenjanina. U razgovoru sa ljudima iz Svetske karate federacije uvideo sam da su prezadovoljni onim što su videli u Zrenjaninu – istakao je Danko Đokić.

Najuspešnija reprezentacija na SKDUN Šotokan karate kupu, bila je Srbija, koja je trijumfovala ispred selekcija Rumunije i Bugarske. Čast da primi veliki pobednički pehar, namenjen našoj selekciji, pripala je gradonačelniku Zrenjanina, Simu Salapuri.

Svetsko prvenstvo u karateu


Zrenjanin će od četvrtka (11. novembar) do nedelje (14. novembar) biti domaćin 28. SKDUN Svetskog prvenstva u karateu i 13. Svetskog Kupa u karateu.

Svi mečevi će biti održani u Kristalnoj dvorani i „Medisonu“. Najavljeno je učešće 1.200 takmičara iz 35 zemalja.

RASPORED:

ČETVRTAK 11.11.

14.30 – 16.30 Karate seminar 1. trening
18.30 – 20.00 Karate seminar 2. trening

PETAK 12.11.

8.30 – 11.30 Karate seminar 3. trening
12.30 – 14.00 Karate seminar 4. trening
14.30 – 15. 30 Polaganje za visoka majstorska zvanja

SUBOTA 13.11.
KRISTALNA DVORANA I „MEDISON“
9.30 – 19.30 Takmičenje

NEDELJA 14.11.
KRISTALNA DVORANA I „MEDISON“

9.30 – 19.30 Takmičenje
14.00 – 14.30 Ceremonija otvaranja

„MEDISON“
9.30 – 19.30 Takmičenje

Zatvoreni bazen radi redovno za državni praznik

Foto: PK Proleter

Gradski bazen će raditi redovno (11 – 18 h) za građanstvo i na državni praznik, 11. novembar, kada se obeležava Dan primirja u Prvom svetskom ratu.

U nedelju, 14. novembra, zatvoreni bazen će, zbog održavanja vaterpolo turnira, raditi za građanstvo od 14 do 18 časova.

Raspored utakmica za vikend

Tokom predstojećeg vikenda na očekuje šest utakmica u sportskim halama, kao i ukupno četiri fudbalske utakmice na Gradskom stadionu i stadionu Radničkog.

PETAK

Kristalna dvorana

19.30 Futsal: KMF SAS – Student (Beograd)

SUBOTA

Kristalna dvorana

16.00 Košarka: KK Proleter – Čačak 94

“Medison”

15.30 Rukomet: RK Naftagas (Elemir) – Mladost (Vršac)

17.30 Rukomet: ŽRK Proleter – Jabuka

20.00 Odbojka (m): OK Proleter – Mladost (Bački Petrovac)

NEDELJA

Kristalna dvorana

17.00 Rukomet: ORK Zrenjanin – Budućnost

19.00 Rukomet: OŽRK Gradnulica – Trijumf (Srbobran)

GRADSKI STADION

Subota

10.00 Proleter – Sloven Ruma (pioniri), pomoćni teren

STADION RADNIČKOG

Subota

13.00 Fudbal: Radnički – Jedinstvo (Stara Pazova), prvi tim

Nedelja

10:00 Fudbal: Radnički – Petrika (omladinci)

12.00 Fudbal: Radnički – Petrika (kadeti)

Raspored utakmica za vikend

Sportski vikend počinje u petak odbojkaškom utakmicom ŽOK Klek – Ub, dan kasnije košarkaši Proletera dočekuju beogradski Beovuk, a ljubitelji rukometa sa nestrpljenjem očekuju subotu, kada će RK Proleter ugostiti ekipu Partizana.

PETAK

Kristalna dvorana

20:00 Odbojka: ŽOK Klek – Ub

SUBOTA

Kristalna dvorana

16:00 Košarka: KK Proleter – Beovuk

18:30 Rukomet: RK Proleter – Partizan

“Medison”

19:00 Odbojka: ŽOK Bagljaš 023 – Vršac

NEDELJA

Kristalna dvorana

17:00 Košarka: Bagljaš – Spartak

ČETVRTAK – NEDELJA

Međunarodni plivački miting

Gradski bazen neće raditi za kupače od srede do nedelje zbog međunarodnog plivačkog mitinga

Gradski bazen neće raditi za kupače od srede do nedelje (27 – 31. oktobar) zbog održavanja međunarodnog plivačkog mitinga.

Plivački klub Proleter iz organizuje XXVIII tradicionalni internacionalni plivački miting “GRAND PRIX – KUP ZRENJANIN 2021”. Od ove godine takmičenje se nalazi u zvaničnom kalendaru Evropske plivačke federacije. Na mitingu se očekuje dolazak oko 400 takmičara iz Slovenije, Mađarske, Rumunije , BiH, Rep.Srpske, Crne Gore, Makedonije, Bugarske, Turske, Grčke i Srbije.

Kao i svake godine na takmičenju ce učestvovati mnogi najbolji plivači okruzenja i Srpskog plivanja, a o kvalitetu rezultata na takmičenju svedoči mnogo oborenih nacionalnih rekorda kao i Rekorda takmicenja. Takmičenje traje četiri dana i na programu su prepodne kvalifikacione trke sa početkom u 10 h, a popodne su predviđena polufinala i finala sa početkom u 18h.

Svečano otvaranje mitigna predviđeno je za četvrtak, 28.10.2021. u 17:45 časova, na Gradskom Bazenu u Zrenjaninu.

Rapored utakmica za vikend

Petak, 22. oktobar

KRISTALNA DVORANA

19.30 KMF SAS – Jastrebac

Subota, 23. oktobar

“MEDISON”

13.00 Rukomet: ŽRK Naftagas (Elemir) – Apatin

15.00 Rukomet: RK Naftagas (Elemir) – Uzdin

18.00 Odbojka: OK Proleter – Srem Iton (Sremska Mitrovica)

20.00 Odbojka: ŽOK Proleter – Bagljaš 023

KRISTALNA DVORANA

15.30 Rukomet: ŽRK Proleter – Ravangrad (Sombor)

18.00 Košarka: ŽKK Proleter – Vrbas

Nedelja, 24. oktobar

“MEDISON”

9 – 12 Rukomet: ORK Zrenjanin (Omladinska liga Vojvodine)

16.00 Rukomet: ŽRK Gradnulica – Beočin

18.00 Rukomet: ORK Zrenjanin – Žabalj

GRADSKI STADION

Petak, 22. oktobar

16.00 Fudbal: Proleter 2006 – Radnički Zrenjanin (Kvalitetna liga Vojvodine) kadeti

Subota, 23. oktobar

12.00 Fudbal: ŽFK Proleter – Stajićevo (Razvojna liga Vojvodine)

Nedelja, 24. oktobar

12.00 Fudbal: Proleter 2006 – Petrika (Novi Sad) pioniri

STADION RADNIČKOG

Subota, 23. oktobar

14.30 Fudbal: Radnički – OFK Stari Grad (Bačka Palanka)

Nedelja, 24. oktobar

10.00 Fudbal: Radnički – OFK Vršac (pioniri)

MMA spektakl za pamćenje: Tomislav Milić nokautirao protivnika u prvoj rundi

Zrenjaninci su u Kristalnoj dvorani imali priliku da uživaju u vrhunskom MMA spektaklu, 36. u organizaciji sada jedne od vodećih evropskih oranizacija, SBC Revenge.

Organizatori su nam još jednom pripremili nesvakidašnji sportski događaj dostojan najvećih svetskih borilačkih manifestacija, u kojoj su učestvovali prekaljeni borci iz Srbije, Brazila, Rusije… Domaća publika je navijala za Tomislava Milića iz Žitišta, koji je nokautom u prvoj rundi pobedio Adriana Radovanovića.

REZULTATI:

  1. Predrag Bogdanović pobedio Slavoljuba Mitića tehničkim nokautom TKO (Corner stoppage) 2R 5:00
  1. David Tečer pobedio Cristiana Oliveiru tehničkim nokautom TKO 2R 2:26
  2. Max Lima pobedio Kirila Tropinina nokautom KO (Knee) 1R 0:41
  3. Gustavo Oliveira pobedio Jose Carlosa Soaresa završnicom (RNC) 2R 2:49
  4. Tomislav Milić pobedio Adriana Radovanovića nokautom KO (Punch) 1R 0:37
  5. Dzhamaludin Aliev pobedio Lucasa Ananiasa nokautom KO (Knee) 2R 0:34
  6. Nemanja Uverić pobedio Maiquela Falcaoa tehničkim nokautom TKO (Punches) 1R 2:30
  7. Predrag Bogdanović pobedio Artura Lemosa jednoglasnom sudijskom odlukom (Unanimous) 3R 5:00

Main Event – Glavna borba večeri

  1. Stefan Negucić pobedio Akbara Gadzhiekperova tehničkim nokautom TKO (Punches) 3R 3:05

Raspored sportskih dešavanja za vikend

KRISTALNA DVORANA

Subota, 16. oktobar

20.00: MMA: SBC Revenge 36

Nedelja, 17. oktobar

16.30: Košarka: KK Bagljaš – Apatin

19.00: Košarka: KK Proleter – Žitko Basket (Beograd)

“MEDISON”

Subota, 16. oktobar

19.00 Odbojka: ŽOK Bagljaš – Krajišnik

Nedelja, 17. oktobar

9 – 17 Stoni tenis – takmičenje za invalide

18.00 Rukomet: ORK Zrenjanin – Radnički (Jaša Tomić)

GRADSKI BAZEN

20.00 Vaterpolo: VK Proleter – Šabac

STADION RADNIČKOG

Subota, 16. oktobar

10.00 Fudbal: FK Radnički – Derbi (pioniri)

Nedelja, 17. oktobar

10.00 Fudbal: FK Radnički – Železničar Pančevo (kadeti)

12.00 Fudbal: Radnički ZR – Železničar Pančevo (omladinci)

MMA SPEKTAKL U KRISTALNOJ DVORANI

SBC 36 REVENGE

16. 10. 2021.

Zrenjanin, Hala sportova “Kristalna dvorana”

Početak 20:00h

Ulaz 100 din

*sav prilog skupljen od ulaznica ide direktno za humanitarnu akciju “Sportom za bolje sutra”!