Delfini potopili Australiju uz ovacije zrenjaninske publike

vaterpolo_zrVaterpolisti Srbije pobedili su večeras na Gradskom bazenu selekciju Australije sa 19:6 (3:1, 5:1, 5:2, 6:2), u prijateljskoj utakmici pred prepunim tribinama.

Vaterpolo reprezentacija Srbije je posle dve decenije odigrala utakmicu u Zrenjaninu.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Filip Filipović sa četiri postignuta gola, dok su Slobodan Nikić i Dušan Mandić dali po tri.

Izabranici Dejana Savića su već u prve dve četvrtine obezbedili veliku prednost, pa je do kraja susreta viđeno dosta atraktivnih poteza i golova. Publika je poslednji minut utakmice ispratila na nogama uz ovacije srpskim igračima, objavljeno je na sajtu Vaterpolo saveza Srbije.
Srbija – Australija 19:6 (3:1, 5:1, 5:2, 6:2)
Zrenjanin – SC „Jug”. Gledalaca: 700. Sudije: Raković i Virijević. Igrač više: Srbija 10 (7), Australija 11 (4). Peterci: Srbija 1 (1).

SRBIJA: G. Pijetlović, Mandić 3, Gocić, Ranđelović 1, Subotić 5, D. Pijetlović 1, Nikić 3, V. Rašović, Jakšić, Filipović 4, Ubović 1, S. Rašović 1, Rističević. Selektor: Savić.

AUSTRALIJA: Stenton, Kembel 1, Vord, Koteril, Pauer, Gilhrist, Rouč, Tajler 1, Svit, Kajes 1, Hojden 1, Miler 1, Denerlej, Emerli 1. Selektor: Fatović.